Výběr poskytovatele internetu

Vyhledání ideálního poskytovatele internetu vzhledem k požadavkům na konektivitu, rychlost, cenu a dostupnost technické podpory. Anebo jen vyjednání lepších podmínek u stávajícího poskytovatele ve chvíli kdy skončí smluvní závazek.

CO HROZÍ?

 • Jestliže máte neaktuální smlouvu, pravděpodobně platíte více, než musíte.
 • Máte malou rychlost internetu, práce na webu či s velkými soubory je pomalá.
 • Sice platíte málo, ale v případě výpadku můžete na pomoc poskytovatele čekat i několik dnů.

O CO JDE?

Je dobré si předem stanovit, pro jaké účely je připojení k internetu potřeba, jak náročné služby budou na připojené lokalitě provozovány. Někdy je potřeba vysoká spolehlivost, jindy co nejvyšší rychlost, nebo co nejnižší cena.

Podle těchto předem stanovených požadavků se pak osloví několik poskytovatelů, kteří jsou schopni tyto požadavky splnit. Poptávky se dají rozdělit do skupin:

 • Internet pro domácnosti od velké společnosti
  Většinou bývá relativně levný, rychlost stahování bývá dostatečná, ale linka není symetrická a odesílání dat z firmy je řádově pomalejší. Největší nevýhodou je však podpora v případě výpadku kde nemáte žádnou garanci a oprava se může protáhnout i na několik dnů.
 • Firemní internet od velké společnosti.
  Zpravidla se používají ty nejlepší technologie pro přenos dat tak, aby se snížila možnost výpadku. Když už opravdu nastane výpadek, máte ve smlouvě (SLA) garantovanou dobu opravy v řádu několika málo hodin. Taková síť bývá i v jiném rozsahu veřejných IP adres a poskytovatel takovou síť udržuje „čistou“, např. blokuje zavirované počítače a filtruje na svých routerech závadný provoz. Tyto internetové tarify bývají symetrické a výrazně dražší.
 • Internet od malého lokálního poskytovatele.
  Existují oblasti, kde nemají pokrytí velcí operátoři, nebo se uchytil nějaký malý poskytovatel. Tyto poskytovatelé dělají, co mohou a nejde je zařadit do žádné škatulky. Je třeba ale vybírat opatrně podle referencí, může se totiž stát, že se takovému poskytovateli v případě výpadku není možné dovolat, nebo nebude mít dostatečné zabezpečení provozu a bude jej nějak monitorovat.
 • Mobilní internet od telefonního operátora
  Toto připojení je poslední možnost jak se připojit k internetu. Současná nabídka je poměrně drahá, rychlosti nedostatečné (kromě LTE ve vybraných oblastech) a naráží se na FUP, tedy zpomalení rychlosti při dosažení určitého množství přenesených dat.

Vzhledem k tomu že IT trh se neustále rozvíjí, nároky na rychlost rostou aceny naopak padají, je potřeba smlouvy s poskytovateli pravidelně aktualizovat. Zpravidla se tím dá dosáhnout vyšší rychlost nebo nižší cena.

Mgr. Lada
Sojková

Domov Mládeže
Praha 9
Oceňuji dlouholetou spolupráci. Profesionální rady, loajalitu ke klientovi, osobní přístup a přátelské jednání. Spokojené vedení organizace, zaměstnanci i studenti.

Ing. Václav
Šulc

Greif akustika, s.r.o.
Využíváme kompletní outsourcing IT včetně podpory uživatelů a musím říct, že za posledních 8 let spolupráce nevím o žádném větším problému. Skvěle fungující IT nám pomáhá udržet konkurenceschopnost.

Adéla
Kolářová

V Invest CZ, a.s.
Se společností Digi office spolupracujeme úspěšně již několik let. Když je potřeba, stačí zavolat nebo poslat email a pomoc máme rychle na dosah. A co je důležité, nikdy nás nenechali ve štychu!

PaedDr. Eva
Brožová

Společnost DUHA, z. ú.
Spolupráci s Digi Office oceňujeme za vstřícné jednání, výhodou je rychlé reagování a jeden dlouhodobě přidělený pracovník, který zná dobře naše služby a potřeby. Jejich doporučení nám také pomohla ušetřit některé náklady. Zapojili se do našeho dárcovského programu, jde o sociálně odpovědnou firmu.

Daniel
Frouz

iNET Solutions, s.r.o.
Digi Office nám zajišťuje už více než 6 let spolehlivý a bezporuchový provoz naší infrastruktury. Dostupnost je pro nás klíčovým parametrem a „digi“ technici to zvládají bez problému. Když se přece jen objeví problém, rychle ho vyřeší.

Radek
Holub

SLIM media, s.r.o.
Digi Office řeší zásadní problémy se sítí promptně a spolehlivě, jako by to vlastně ani tak velké problémy nebyly. Na případné otázky dostáváme vždy srozumitelnou a přátelskou odpověď.
Microsoft Partner

Certifikovaný partner

Certifikace MikroTik

Certifikovaný partner

Synology partner

Partner

Microsoft small bussines partner

Certifikovaný partner

Certifikace Eset

Certifikovaný partner

Certifikace Microsoft Technology Specialist

Certifikovaný partner

Certifikace HP

Partner

Certifikace Intel

Certifikovaný partner

Certifikovaný partner

Certifikovaný partner

Partner Tech Data

Dodavatel

Partner Alza.cz

Dodavatel

Partner DataSys

Dodavatel

Kontakt

Pracovní doba

po - pá 8:00-18:00
ostatní dle domluvy

Smluvní zákazníci mohou v případě požadavku kategorie A volat hotline číslo uvedené ve smlouvě (podmínky).

Technická podpora

podpora@digioffice.cz
+420 608 773 883
+420 222 741 841

Fakturace

Jan Beneš
benes@digioffice.cz
+420 222 741 841

Obchod, jednatel

Jaroslav Látal
latal@digioffice.cz
+420 603 773 883

Požadujete technickou podporu? Zašlete nám autorizovaný požadavek přes náš HelpDesk