Fyzická bezpečnost IT systémů

Pojem Fyzická bezpečnost v IT obnáší zabezpečení ICT systémů tak, aby nemohlo dojít k fyzickému poškození či zcizení klíčových prvků IT infrastruktury. Jinými slovy o zamezení fyzického přístupu nepovolaných osob.

CO HROZÍ?

  • Zloděj, vandal, nebo naštvaný zaměstnanec vám ukradl externí disk se zálohou serveru.
  • Diskové pole v serveru se vlivem vysoké provozní teploty poškodilo a přišli jste o data.
  • Z návštěvy v zasedačce se vyklubal hacker, připojil se do nechráněné datové zásuvky a tím obešel firewall.

O CO JDE?

Velké firmy mají propracovanou bezpečnostní politiku a investují nemalé prostředky do ochrany proti výše zmíněným rizikům. Ale co malé firmy? Je třeba se zamyslet, jaká rizika jsou největší a investovat přiměřené prostředky do jejich ochrany.

Mezi nejčastější problémy a jejich řešení patří zejména:

  • K serveru mají přístup všichni zaměstnanci, v horším případě i návštěvy. Takový člověk pak může ze serveru odpojit například USB zálohovací disk, nebo strčit do serveru Linux CD, restartovat a získat nad ním kontrolu.
  • Server není chráněn proti přírodním živlům a dojde k jeho fyzického poškození. Například se server v létě upeče, při bouřce shoří díky přepětí či blesku, nebo dojde k jeho zaplavení.
  • Vědomě či nevědomě dáváme nepovolaným osobám přístup do firemní sítě. Například řekneme návštěvě heslo na WiFi, nebo máme ve veřejně přístupném místě datovou zásuvku. A co se může stát? Firemní síť je zpravidla proti hackerům chráněna bránou firewall, ale v rámci vnitřní sítě je ochrana výrazně nižší a potenciální útočník může útočit přímo na místní servery, počítač a další IT vybavení.

CO ŘEŠÍ DIGI OFFICE?

Umístěte server a další klíčové prvky IT v uzamykatelné místnosti s bezpečnostními dveřmi, opatřete serverovnu zabezpečovacím a přístupovým systémem. Serverovnu vybavíme klimatizací, napájíme z UPS a vybavíme jí ochrannými čidly. Zejména oddělíme firemní a veřejnou část sítě a návštěvy pouštíme pouze do veřejné části. Mají tak jiné heslo na WiFi apod.

Mgr. Lada
Sojková

Domov Mládeže
Praha 9
Oceňuji dlouholetou spolupráci. Profesionální rady, loajalitu ke klientovi, osobní přístup a přátelské jednání. Spokojené vedení organizace, zaměstnanci i studenti.

Ing. Václav
Šulc

Greif akustika, s.r.o.
Využíváme kompletní outsourcing IT včetně podpory uživatelů a musím říct, že za posledních 8 let spolupráce nevím o žádném větším problému. Skvěle fungující IT nám pomáhá udržet konkurenceschopnost.

Adéla
Kolářová

V Invest CZ, a.s.
Se společností Digi office spolupracujeme úspěšně již několik let. Když je potřeba, stačí zavolat nebo poslat email a pomoc máme rychle na dosah. A co je důležité, nikdy nás nenechali ve štychu!

PaedDr. Eva
Brožová

Společnost DUHA, z. ú.
Spolupráci s Digi Office oceňujeme za vstřícné jednání, výhodou je rychlé reagování a jeden dlouhodobě přidělený pracovník, který zná dobře naše služby a potřeby. Jejich doporučení nám také pomohla ušetřit některé náklady. Zapojili se do našeho dárcovského programu, jde o sociálně odpovědnou firmu.

Daniel
Frouz

iNET Solutions, s.r.o.
Digi Office nám zajišťuje už více než 6 let spolehlivý a bezporuchový provoz naší infrastruktury. Dostupnost je pro nás klíčovým parametrem a „digi“ technici to zvládají bez problému. Když se přece jen objeví problém, rychle ho vyřeší.

Radek
Holub

SLIM media, s.r.o.
Digi Office řeší zásadní problémy se sítí promptně a spolehlivě, jako by to vlastně ani tak velké problémy nebyly. Na případné otázky dostáváme vždy srozumitelnou a přátelskou odpověď.
Microsoft Partner

Certifikovaný partner

Certifikace MikroTik

Certifikovaný partner

Synology partner

Partner

Microsoft small bussines partner

Certifikovaný partner

Certifikace Eset

Certifikovaný partner

Certifikace Microsoft Technology Specialist

Certifikovaný partner

Certifikace HP

Partner

Certifikace Intel

Certifikovaný partner

Certifikovaný partner

Certifikovaný partner

Partner Tech Data

Dodavatel

Partner Alza.cz

Dodavatel

Partner DataSys

Dodavatel

Kontakt

Pracovní doba

po - pá 8:00-18:00
ostatní dle domluvy

Smluvní zákazníci mohou v případě požadavku kategorie A volat hotline číslo uvedené ve smlouvě (podmínky).

Technická podpora

podpora@digioffice.cz
+420 608 773 883
+420 222 741 841

Fakturace

Jan Beneš
benes@digioffice.cz
+420 222 741 841

Obchod, jednatel

Jaroslav Látal
latal@digioffice.cz
+420 603 773 883

Požadujete technickou podporu? Zašlete nám autorizovaný požadavek přes náš HelpDesk